Tiny Space Adventure Lite

Tiny Space Adventure Lite 1.2

Kosmiczna zabawa w wymagającej grze logicznej w stylu point-and-click

Tiny Space Adventure to łamigłowka w stylu point-and-click osadzona w kosmicznej scenerii, w której musisz uciec wrogim kosmitom używając wyłacznie własnego sprytu (i odrobiny szczęścia). 

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Wymagająca rozgrywka
  • Zabawny wygląd gry
  • Łatwe sterowanie

Wady

  • System pomocy zachęca do oszukiwania!

Bardzo dobry
8

Tiny Space Adventure to łamigłowka w stylu point-and-click osadzona w kosmicznej scenerii, w której musisz uciec wrogim kosmitom używając wyłacznie własnego sprytu (i odrobiny szczęścia). 

Zagubieni w kosmosie

Tiny Space Adventure to niepozorna łamigłówka w stylu point-and-click. W grze pomagasz małemu kosmonaucie, którego statek rozbił się na dziwnej planecie. Szybko jednak akcja przeradza się w prawdziwe wyzwanie, gdyż znalezienie wyjścia z każdego poziomu okazuje się bardzo trudne.

Rogrywka bardzo przypomina tę z Tiny Thief. Tiny Space Adventure oparta jest na tym samym mechanizmie sterowania gestami, a do Twoich zadań należy wybór, którymi drzwiami przejść, które dźwignie pociągnąć i jak manipulować przedmiotami w celu znalezienia bezpiecznej drogi przez każdy poziom. Gra jest zdecydowanie świetną formą gimanstyki dla Twojego umysłu, chociaż zdarzą się i frustrujące momenty (podobnie jak w Tiny Thief), kiedy zechcesz roztrzaskać urządzenie o podłogę.

Oprócz standardowej rogrywki pełnej łamigłówek, musisz również znaleleźć ukrytych na każdym poziomie kosmitów i... króliki.

Pomimo, iż Tiny Space Adventure jest chwytliwą i zabawną grą, nie zaszkodziłoby, gdyby było w niej więcej elementów, takich jak na przykład statystyki graczy, tabele wyników, mini gry, czy przedmioty do odblokowania. 

Pomocna dłoń

Sterowanie w Tiny Space Adventure polega na wyznaczeniu i dotknięciu miejsca, w które chcemy, aby nasz bohater się przemieścił. Również za pomocą dotyku mnipulujemy przedmiotami. Jeśli napotkasz obiekt, przy użyciu którego możesz wykonać jakąś czynność, powiadomi Cię o tym odpowiedni znak.

System podpowiedzi w Tiny Space Adevnture jest aż nadto pomocny. Jeśli dotkniesz przycisku „Help”, zamiast otrzymać sugestię odnośnie następnego ruchu, dostaniesz pełną instrukcję w formie diagramu, jak krok po kroku rozwiązać cały poziom, oraz mapę z zaznaczonymi kryjówkami kosmitów i królików. 

Prezencja nie z tego świata

Tiny Space Adventure utrzymana jest w dość dziwacznym stylu graficznym, nawiązującym do starszych gier z gatunku point-and-click. Charakteryzuje się żywymi kolorami i dużą dbałością o detale.

Muzyka jest dość tajemnicza i trochę straszna, chociaż sama w sobie mogłaby się bardzo szybko stać nużąca i monotonna. Niemniej cała gama dźwięków w stylu science-fiction i uroczych odgłosów wydawanych przez kosmitów dodana do podstawowej muzyki skutecznie rozprasza nudę i przydaje grze odpowiedniego klimatu. 

Przygody w stylu sci-fi

Tiny Space Adventure to wymagająca gra logiczna, która została znakomicie wykonana. Czasami bywa tak trudna, że doprowadza do frustracji, jednak spóbuj zwalczyć pokusę sięgania do pomocy. 

Tiny Space Adventure Lite

Download

Tiny Space Adventure Lite 1.2

Opinie użytkowników o Tiny Space Adventure Lite